3. dzień mistrzostw Polski juniorek – Podsumowanie0

Dobiegła końca rywalizacja grupowa w mistrzostwach Polski juniorek w Kętrzynie. Poznaliśmy półfinalistki oraz zespoły, które powalczą o miejsca 5-8.

Na początek siatkarki UMKS MOS Wola Warszawa wypełniły swoje zadanie i odniosły trzecie zwycięstwo na Warmii. Tym razem podopieczne Artura Wójcika zwyciężyły 3:1 MKS Wieliczkę i zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie A z kompletem zwycięstw. MVP spotkania przypadło Izabelli Szyjce.

UMKS MOS Wola Warszawa vs MKS MOS Wieliczka 3:0 (25:16, 25:21, 19:25, 25:16)

Wielkie siatkarskie show zgotowały ekipy Silesia Volley Mysłowice i Energa Gedania Gdańsk. Zwycięstwo przechodziło z rąk do rąk, ale ostatecznie po tie-breaku awans do półfinałów wywalczyły zawodniczki Witolda Jagły. MVP spotkanie wybrano Magdalenę Damaskę, która nie zawodziła w najważniejszych momentach.

Energa Gedania Gdańsk vs Silesia Volley Mysłowice (18:25; 25:10; 19:25; 25:19; 15:13) 3:2

W grupie B pewnie rozstrzygnięcia zapadły już po drugiej kolejce. O pierwsze zwycięstwo walczyły MKS Świdnica i PTPS Piła. Po kolejnym tie-breaku zwycięstwo stało się udziałem pilanek, które nie grały regularnie, ale w piątym secie wykazały większą inicjatywę. Wielki podziw wzbudzała gra Anny Stencel – środkowa była dzisiaj zabójczo skuteczna.

PTPS Piła vs MKS Świdnica(25:20; 18:25; 25:18; 11:25; 15:13)

Ostatni mecz decydował o układzie sił w grupie B. Pałac Bydgoszcz zachowuje miano niepokonanego, tym razem odprawiając z kwitkiem waleczne siatkarki Orła Malbork w trzech setach. Doceniona została rozgrywająca Karolina Szczygieł, która zgarnęła nagrodę MVP spotkania.

Pałac Bydgoszcz vs Orzeł Malbork 3:0 (25:20; 25:18; 25:15)